Hyundai vymění baterie u přibližně 82 000 elektromobilů kvůli nebezpečí vzniku požáru

Původ defektu je zatím předmětem vyšetřování.

Společnost Hyundai Motor ve středu uvedla, že vymění baterie v přibližně 82 000 vozech Kona EV a dvou dalších celosvětově prodávaných elektrických vozidlech kvůli možným rizikům požáru. Toto opatření bude firmu stát přibližně jeden bilion wonů (899,7 milionu USD). Hyundai zahájí výměnu systému správy baterií (BMS) u 75 680 automobilů Kona EV, 5 716 aut IONIQ EV a 305 Elec City autobusů počínaje od 29. března na domácím trhu a od dubna na zahraničních trzích. Bateriový systém, který je předmětem výměny, vyrobil jihokorejský výrobce baterií LG Energy Solutions Ltd. 

Po tomto oznámení akcie společnosti Hyundai Motor poklesly o 3,9 procenta na 235 000 wonů a její přidružená společnost Kia poklesla o 4,7 procenta na 75 000 wonů, v porovnání se ztrátou 2,5 procenta indexu KOSPI. Rozhodnutí společnosti Hyundai o výměně přichází poté, co Hyundai v říjnu loňského roku celosvětově stáhl vadný software u 77 000 jednotek bateriového systému Kona EV, z toho 25 564 na domácím trhu. Od uvedení modelu Kona EV v roce 2018 bylo hlášeno celkem 14 požárů souvisejících s bateriemi, včetně čtyř případů ze zahraničí. Plán výměny bude stát přibližně 1 bilion korejských wonů, ale Hyundai Motor a LG Energy budou náklady sdílet.

O den dříve představil Hyundai IONIQ 5 první model EV postavený na vlastní elektrické globální modulární platformě (E-GMP) pro EV, která konkuruje globálním konkurentům, jako je Tesla Motors Inc.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade/CzechInvest v Soulu.
Zdroj: Yonhap
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí