Ikea otevře čtyři nové obchodní domy ve Švédsku

Nábytkářský gigant IKEA expanduje – tentokrát v zemi svého zrození.

Ikea bude otevírat čtyři nové menší obchodní domy, ale nechce přesně říci v jaké části Stockholmu. Nábytkový gigant navíc investuje 1,7 miliardy SEK do renovace obchodních domů v Barkarby a Kungens kurva.

V každém případě je jasné, že obchodní domy budou umístěny v oblasti Stockholmu, což je zcela přirozené, říká Cia Fritzson Gårdnäs, regionální manažerka Ikea, na tiskové konferenci v obchodním domě King’s Curve, jednoho z nejstarších nábytkových obrů.

Kdy přesně se obchodní domy otevřou a v které části kraje je naplánovány je postavit, Ikea nechce odhalit, ale mělo by se to stát do pěti let. Je však jasné, že otevření obchodních domů znamená mnoho nových pracovních míst. Otevřením těchto nových obchodních domů najmeme více než 500 nových zaměstnanců.

Nové obchodní domy budou výrazně menší než klasické obchodní domy, z nichž největší bude 15 000 metrů čtverečních. Před otevřením nových domů chce Ikea nejprve prozkoumat švédský trh, aby mohla lépe porozumět potřebám svých zákazníků. Nové obchodní domy jsou součástí obchodního modelu, aby se Ikea stala dostupnější pro své zákazníky a oslovila také nové potenciální zákazníky na Stockholmském trhu.

Expanze firmy Ikea by mohla být i výzvou pro české nábytkářské firmy, které by mohly usilovat o zakázky pro tento nábytkářský gigant.
V jejich úsilí je připravena pomoci švédská zahraniční kancelář agentury CzechTrade se sídlem ve Stockholmu.

Zdroj: sydsvenskan.se
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade ve Stockholmu.

Pravidelné novinky e-mailem