Zdroj: CzechTrade

Imigrace do Kanady v roce 2022 překoná vysoké kvóty

Růst populace skrze imigraci se stal jednou ze základních hnacích sil kanadské ekonomiky od roku 2015.

Kanada podle ministra pro imigraci Seana Frasera pravděpodobně překoná letošní imigrační cíl udělením povolení k trvalému pobytu více než 430 tisícům zájemcům. Ministerstvo pro imigraci se chystá dále najmout až 1250 zaměstnanců pro urychlení zpracování žádostí o trvalý pobyt.

Ilustrační fotografie

Kanada spoléhá na imigraci jako hnací sílu své ekonomiky a podporu rychle stárnoucí populace. Země pod současnou vládou každoročně zvyšuje imigrační hranice, které by v roce 2024 měly dosáhnout až 451 tisíc.

Federální vláda premiéra Justina Trudeau spoléhá na migraci pracovní síly pro posílení kanadské ekonomiky už od roku 2015, kdy se roční kvóty pro udělení povolení k trvalému pobytu (a tudíž i práci) v zemi zvedlo na úroveň zhruba jednoho procenta stávající populace Kanady ročně.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

Podle dat z roku 2021 byla Kanada domovem 37 milionům lidí, tedy o 5,2 % více než v roce 2016. Tento přírůstek je zapříčiněn především imigrací do země.

V červenci letošního roku Kanada přivítala již 275 tisíc nových obyvatel. Z důvodu omezení pro cestování do země v reakci na pandemii covidu-19 se vláda letos zaměřila především na udělení povolení k trvalému pobytu cizincům již vyskytujícím se v Kanadě s krátkodobým typem pobytu.

„Jsme svědky rekordního počtu žádostí o trvalý pobyt, produktivita v oddělení, které tyto žádosti zpracovává, je také rekordní. Poptávka stále převyšuje naše možnosti žádosti zpracovat,“ uvedl Fraser. Lhůty pro zpracování stále nestíhá zhruba 54 % žádostí.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Reuters.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Služby
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí