Indická vláda zakázala používání 43 mobilních aplikací

Indická vláda zakázala celkem 220 převážně čínských mobilních aplikací s odvoláním na to, že poškozují suverenitu a integritu země, obranu Indie, bezpečnost státu a veřejný pořádek.

shutterstock_248776741-web.jpgMinisterstvo elektroniky a informačních technologií zablokovalo 43 mobilních aplikací pro aktivity, které poškozují suverenitu a integritu země, obranu Indie, bezpečnost státu a veřejný pořádek.

Již dříve v červnu loňského roku vláda zablokovala přístup k 59 mobilním aplikacím a v září k dalším 118 dalším aplikacím podle odstavce 69A zákona o informačních technologiích. Rozhodnutí o zákazu aplikací, které jsou většinou spojeny s Čínou, bylo přijato na základě komplexních zpráv Indického koordinačního centra pro kybernetickou kriminalitu ministerstva vnitra. Některé z mobilních aplikací, které byly v posledním kole zakázány, jsou WeWorkChina, AliExpress, CamCard a Snack Video. Tento krok by měl rovněž ochránit zájmy indických uživatelů mobilních a internetových služeb. Cílem rozhodnutí je zajistit bezpečnost, zabezpečení a svrchovanost indického kyberprostoru.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Indie, Mumbaí. 
Zdroj: www.hindustantimes.com
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Indie