Indický stát Maháráštra vydal zákaz nočního vycházení a karanténu pro cestující ze zahraničí

Úřady indického státu Maháráštra zavedly s platností od 22.12.2020 povinnou karanténu pro cestující ze zahraničí a obnovily zákaz nočního vycházení.

Úřady v indickém státě Maháráštra se rozhodly zavést povinnou karanténu pro lidi cestující do Indie ze zahraničí poté, co byl v Británii nalezen nový kmen koronaviru. Vláda se také rozhodla preventivně uvalit sedmihodinový zákaz nočního vycházení ve městech po celém státě Maháráštra. Nařízení platí od úterý 22.12.2020 a má zůstat v platnosti po dubu 15 dní.

Nový kmen koronaviru objevený ve Velké Británii přinutil britského premiéra Borise Johnsona oznámit další lockdown navzdory plánům na zmírnění omezení během vánočního období. Nový kmen může být údajně přenášen z jedné osoby na druhou mnohem rychleji než ten předchozí.

Pokyny, týkající se karantény pro mezinárodní cestující do Indie jsou následující:

  • Všichni cestující přicházející ze Spojeného království jsou po příjezdu do země požádáni, aby podstoupili povinnou karanténu. Symptomatičtí cestující z Velké Británie budou posláni do nemocnice Seven Hills v Andheri k dalšímu vyšetřování a prohlídce. Zbytek cestujících bude odeslán do institucionální karantény na pět až sedm dní.
  • Všichni cestující přicházející z jiných evropských zemí a ze zemí Středního východu budou muset strávit sedm dní v institucionálním karanténním zařízení. Symptomatičtí cestující budou odesláni do nemocnice Gokuldas Tejpal Hospital.
  • Cestující z ostatních zemí, jako je region jihovýchodní Asie nebo USA, nebudou nuceni nastoupit do institucionální karantény a budou odeslání do domácí karantény.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Indie se sídlem v Mumbaí.
Zdroj: Hindustan Time
• Témata: Koronavirus svět
• Teritorium: Asie | Indie | Zahraničí