Indie se stala šestou zemí s domácí výrobou elektrických lokomotiv s vysokým výkonem

Společnost Alstom spojila síly s indickým národním přepravcem Indian Railways ve věci dodávek a údržby elektrických lokomotiv WAG-12.

novinka-obr_120x80pxl_519097594_zeleznice.jpgPět let uplynulo od doby, kdy společnost Alstom získala od národního přepravce zakázku v hodnotě 3,5 miliardy EUR na dodávku až 800 plně elektrických vysoce výkonných dvousekčních lokomotiv o výkonu 12 000 HP, které jsou schopné přepravovat až 6000 tun rychlostí 120 km za hodinu. Plánuje se, že tyto elektronické lokomotivy budou nasazeny na hlavních nákladních trasách indických železnic, včetně plánovaných vyhrazených nákladních koridorů (Dedicated Freight Corridors).

První lokomotiva WAG 12B byla uvedena do komerčního provozu letos v květnu. Společnost dosud úspěšně vyrobila a národnímu přepravci dodala 50 těchto elektrických lokomotiv, které do dnešního dne překonaly v síti indických železnic vzdálenost téměř dvou milionů kilometrů.

Součástí kontraktu na dodávku lokomotiv bylo založení společného podniku společností Indian Railways (26 %) a Alstom (74 %) za účelem založení jednoho z největších integrovaných výrobních závodů ve městě Madhepura ve státě Bihar. Smlouva dále zahrnuje údržbu elektronických lokomotiv po dobu 13 let. Zařízení Madhepura se rozkládá na 250 akrech a má výrobní kapacitu 120 lokomotiv ročně. Podle společnosti Alstom zahrnuje projekt také zřízení dvou ultramoderních skladů ve městech Saharanpur a Nagpur. Společný podnik společnosti Alstom s národním přepravcem vytvořil více než 10 000 přímých a nepřímých pracovních míst v různých státech.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Indie, Mumbaí. 
Zdroj: www.financialexpress.com
• Teritorium: Indie