Indie zaregistrovala v pandemickém roce rekordních 11 startupů s ohodnocením přes miliardu dolarů

I přes katastrofické dopady pandemie covid-19 na ekonomiku se 11 indických startupů se stalo jednorožci.

Pokud by někdo v průběhu roku 2020 předpověděl, že Indie uvidí rekordní počet nových jednorožců (tj. startupů s ohodnocením přes jednu mld. USD), bylo by téměř jisté, že bychom této předpovědi jen těžko uvěřili. A přesto Indie v letošním roce zaznamenala celkem 11 nových jednorožců, pandemii covid-19 navzdory.

Od roku 2012, kdy se společnost Inmobi stala historicky prvním indickým startupem, až k dnešnímu dni, kdy indický ekosystém registruje více než 35 miliardových startupů, ušlo indické startupové prostředí dlouhou cestu. Frekvence, se kterou indické startupy vstupují mezi jednorožce je hodna pozornosti, stejně jako stabilita a míra růstu, jaké tyto společnosti dosáhly během pandemie.

Pro Indii a její ekonomiku byl rok 2020 jistě velmi těžký. Indická ekonomika patří mezi pandemií nejhůře zasažené ekonomiky světa a cesta vzhůru bude dlouhá a složitá. To nicméně neplatí pro následujících 11 startupů, které v tomto roce vstoupili do klubu „1 mld. USD plus“ a které tak dokazují, že každá krize skrývá své příležitosti.

Jedná se o tyto společnosti: Pine Labs, FirstCry, Nykaa, Postman, Zerodha, Unacademy, Razorpay, CARS24, Zenoti, Dailyhunt, Glance.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Indie se sídlem v Mumbaí. 
Zdroj: yourstory.com
• Témata: Inovace a startupy
• Teritorium: Asie | Indie | Zahraničí