Zdroj: CzechTrade

Indonésie zkoumá proces výroby surovin do elektrobaterií

Indonéská těžařská společnost s výzkumným ústavem vyvinuly technologie k přeměně uhlí na umělý grafit a anodový plech. Proces výroby umožní další využití nového produktu v automobilovém průmyslu.

Státem vlastněná těžařská společnost PT Bukit Asam (PTBA), dceřiná společnost těžebního holdingu MIND ID, a Národní agentura pro výzkum a inovace (BRIN) zahájily první pilotní projekt na světě na přeměnu uhlí na umělý grafit a anodový plech. To jsou suroviny pro lithium-iontové baterie do elektrických vozidel.

Ilustrační fotografie

Umělý grafit se používá jako primární složka pro anody, zatímco anodový plech se používá jako elektroda baterie. Ředitel portfolia a rozvoje obchodu ve společnosti MIND ID Dilo Seno Widagdo uvedl, že všechny společnosti v rámci MIND ID se zavázaly optimalizovat přidanou hodnotu nerostných a uhelných zdrojů Indonésie a rozvíjet navazující průmysl v zemi.

Tento projekt je strategickým krokem, který nejen podporuje diverzifikaci podnikání společnosti PTBA, ale také posiluje pozici Indonésie v dodavatelském řetězci baterií pro elektromobily v budoucnu.

ExportMag.cz: Vývozce relé boduje v Maroku

V první fázi přeměny uhlí na umělý grafit se uhlí karbonizuje na koks nebo uhlí, následně se materiál rozmělní na prášek, zahřeje, promyje a vysuší, aby se vytvořil umělý grafit, hlavní přísadu pro anodový plech. Mezitím se umělý grafit smíchá s jinými materiály, zahřeje se a vytiskne do tvaru listů na měděný papír. Proces končí vysušením plechů a vytvořením anodového plechu.

Firma MIND ID uvedla, že zpracování uhlí na umělý grafit a anodový plech odráží závazek PTBA podporovat vládní agendu pro rozvoj navazujícího uhelného průmyslu a udržování národní energetické bezpečnosti. Vytvoření anodových plechů z uhlí je první na světě, takže to může být důležitý průlom v navazujícím uhelném průmyslu. Podpoří to také pokrok domácího odvětví elektromobilů. Očekává se, že poptávka po umělém grafitu a anodovém plechu poroste s růstem odvětví elektromobilů. Kromě toho jsou umělý grafit a anodový plech klíčové také v průmyslových odvětvích, jako jsou skladování energie, elektronika a lékařské vybavení.

Společnost BRIN vyjádřila naději, že pilotní projekt přeměny uhlí na umělý grafit a anodový plech by mohl posílit pozici Indonésie v odvětví strategických surovin. Zainteresované strany projektu uvedly, že spolupráce s PTBA bude pokračovat a přinese užitečný výzkum a že pilotní projekt přeměny uhlí na umělý grafit a anodový plech bude probíhat podle plánu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Indonésie
Zdroj: www.thejakartapost.com

• Teritorium: Asie | Indonésie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Energetika

Doporučujeme