Zdroj: CzechTrade

Indonéská revoluce v obnovitelných zdrojích

Indonésie si je vědoma vlivu klasických zdrojů energie na životní prostředí. Ačkoliv má dostatek fosilních paliv, věnuje se v rámci ochrany životního prostředí i výstavbě zařízení s využitím obnovitelných zdrojů.

Čtvrtá nejlidnatější země světa přechází na obnovitelné zdroje a české firmy zabývající se touto problematikou tak mají na dosah ruky jedinečnou příležitost, jak na tomto velkém trhu uplatnit své podnikání a znalosti.

Ilustrační obrázek

Indonésie totiž i navzdory svému velkému potenciálu v oblasti obnovitelných zdrojů stále využívá jako hlavní zdroj energie zejména spalování uhlí. To by se ale mělo brzy změnit díky ambicióznímu plánu New and Renewable Energy, který si klade za cíl do roku 2025 využívat zelené zdroje ve výši 23 % z celkové energetické produkce země.

Nejvíce atraktivní by pro české exportéry mohla být instalace solárních elektráren, které mají v nové strategii mezi všemi obnovitelnými zdroji největší zastoupení s podílem 78,5 %. Pro firmy to znamená instalaci nových solárních zařízení až ve výši 2 898 GW, přičemž dosud bylo instalováno pouze 0,2 GW.

ExportMag.cz: V Jordánsku Češi uspěli se sklem, voňavkami i fotovoltaikou

Velikost indonéského trhu a jeho možnosti jsou patrné při srovnání s plánem RePower, v rámci kterého chce Evropská unie do stejného roku naistalovat solární zařízení o výkonu 320 GW.

Aby byly obnovitelné zdroje co nejvíce dostupné, bylo pro financování této strategie ustanoveno partnerství bank z Evropské unie, Spojených států a Velké Británie.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Indonésie.
Zdroj: www.jakartapost.com

• Teritorium: Asie | Indonésie | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Energetika

Doporučujeme