Zdroj: CzechTrade

Inovační centrum mHUB uzavírá soukromý investiční fond. Podporuje startupy v USA

Fond mHUB získal více než 15 milionů dolarů pro svůj Product Impact Fund I, který investuje do hardtech startupů zaměřených na klima, energetiku, zdravotnické prostředky a inteligentní výrobu.

Nezávislé hardtech a výrobní inovační centrum mHUB, oznamuje uzavření svého fondu mHUB Product Impact Fund I ve výši 15 milionů USD. Fond byl financován 79 komanditními partnery, zejména individuálními investory.

Čtyři lidé na schůzce, dva si podávají ruce, Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Fond mHUB Product Impact Fund I v současné době investuje do začínajících hardtech společností, které byly přijaty do šestiměsíčního akceleračního programu.

„Rozvoj Hardtech společností je kapitálově náročný. Překážky vstupu jsou vysoké, což je důvod, proč jsme v posledních třech desetiletích viděli, že seznam jednorožců roste v softwaru,“ řekl Steve Koch, generální ředitel společnosti Bowline Group a řídící partner fondu. „Tento fond, spolu s bezkonkurenčními zdroji v mHUB, tuto situaci mění a poskytuje potřebnou podporu začínajícím hardtech společnostem, které potřebují prototypovat pro vyrobitelnost a rychleji se dostat do komerční výroby.“

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory

Fond mHUB Product Impact Fund zaujal skupinu komanditních partnerů, kteří se zajímají o hardtech řešení některých z největších světových výzev v oblastech, jako jsou klima, energetika, pokročilá výroba a zdravotní péče. Uvědomují si, že díky výrobnímu dědictví Středozápadu, jedinečnému přístupu k zavedeným dodavatelským řetězcům v USA, diverzifikované ekonomice potenciálních zákazníků a neuvěřitelným inženýrským talentům je vytvořena úrodná půda pro škálování hardtech startupů.

Od spuštění fondu v roce 2020 byl mHUB svědkem obnoveného a zvýšeného zájmu o technologie ovlivňující lidstvo. Mezera ve financování mezi softwarem a hardtech technologiemi se začíná zmenšovat. Pandemie a její dopady přinesly nový pocit naléhavosti v oblasti zdravotní péče, klimatu a dodavatelských řetězců. To vyústilo v renesanci hardtech, kdy se veřejné a soukromé subjekty spojují, aby snížily náklady pro zakladatele hardtech.

Současné portfolio fondu zahrnuje společnosti vyvíjející řešení, jako jsou například zachycování uhlíku, tepelné chlazení, ale také diagnostika sepse a zařízení pro vzdálené monitorování dodávek léků.

Zdroj: www.mhubchicago.com
Zpracovali zaměstnanci zahraniční kanceláře CzechTrade USA (Chicago).

• Oblasti podnikání: Investice