Invest Alberta podpoří projekt výroby amoniaku a metanolu v kanadské Albertě

Navrhovaná zařízení mají napomoci snížit světové emise a podpořit dekarbonizační snahy albertského energetického sektoru.

Kanadská provincie Alberta zůstává součástí strategie kanadské energetické tranzice. Inter Pipeline, ITOCHU Corporation a PETRONAS Energy Canada podepsaly memorandum s Invest Alberta o asistenci při vývoji integrovaných výrobních kapacit pro produkci modrého amoniaku a modrého metanolu v průmyslové oblasti Alberty.

Ilustrační fotografie

Navrhovaný projekt by měl pomoci snížit emise a podpořit snahy Alberty o dekarbonizaci skrze výrobu tisíců metrických tun modrého amoniaku a modrého metanolu denně.

Zastupující ministr pro zemní plyn a elektřinu Alberty Dale Nally se zúčastnil podpisové ceremonie v Tokiu za účasti zástupců výše zmíněných firem. Invest Alberta se zavázala propojit tyto společnosti s příslušnými odděleními provinční vlády, vhodnými stakeholdery, finančními fondy a akcelerátory, stejně jako firmám nápomoci s právním prostředím Alberty.

ITOCHU, japonská obchodní burza, hledá dlouhodobého dodavatele amoniaku pro dosažení tamních nařízení ohledně tranzice k ekologičtějším zdrojům energie. Japonsko usiluje o získání dodavatele tří milionů tun amoniaku ročně do roku 2030 pro dosažení svých cílů pro snížení emisí.

„Projekt by byl první tohoto typu v Severní Americe. Navrhovaná zařízení by měla být v čele diverzifikace kanadských bohatých zásob nerostných surovin skrze jejich přeměnu v produkty vyšší přidané hodnoty, a zároveň produkty, které mají napomoci světové energetické tranzici k nízkouhlíkovým či bezuhlíkovým zdrojům energie,“ uvedl Brian Baker, prezident a CEO společnosti Inter Pipeline Ltd.

Zmíněná výrobní zařízení se přidala na rostoucí seznam plánovaných vodíkových projektů v Albertě, mezi které patří i investice Northern Petrochemical Corporation nebo Air Products.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada.
Zdroj: Canadian Manufacturing

• Oblasti podnikání: Chemický průmysl | Energetika
• Teritorium: Amerika | Kanada | Zahraničí