Investice do maďarských průmyslových a logistických nemovitostí z jihovýchodní Asie

Investice do průmyslových a logistických nemovitostí ve střední a východní Evropě pocházel z 52 procent z regionu Asie a Tichomoří (APAC).

Hlavně ze Singapuru, Číny a z Jížní Koreje – informoval Colliers International maďarskou tiskovou kancelář MTI.

Report od Colliers International, předního profesionálního konzultanta v oblasti investic a nemovitostí, zdůrazňuje, že investoři z regionu APAC měli značný zájem o regionu i navzdory tomu, že cestování a tím i osobní prohlédnutí nemovitostí bylo v posledním roce obtížné.

Úroveň investic do průmyslových a logistických nemovitostí dosáhl rekordních 3,3 miliardy eur ohledně celkové hodnoty transakcí. Tato částka tvoří 32 procent všech investic do komerčních nemovitostí v regionu.

V Maďarsku velikost nových transakcí v roce 2020 rostla o 81 procent oproti předchozímu roku – přesáhl 330 000 metrů čtverečních. Výše pronájmu v regionu Střední a východní Evropy zůstal v podstatě beze změny: pronájmy za metr čtvereční a za měsíc pohybují mezi 2,9 a 5 eur.

Podle reportu od Colliers International investice do nemovitostí ve zmíněném regionu stále nabízí výhodné výnosy a tím zůstávají lákavým i v budoucnu.

Ministr zahraničí Maďarska Petr Szíjjártó nedávno také oznámil, že navzdory pandemii 1494 firem se rozhodlo investovat v Maďarsku. Vláda poskytuje podporu pro firmy, které se zavážou pro rozvoj společnosti a udržení pracovníků.

Zdroj: https://www.napi.hu/ingatlan/ingatlan-ipari-befektetes-azsia-kke-kelet-europa.725922.html; https://hungarianinsider.com/hungarian-economy-reports-record-investment-in-2020-6869/
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Maďarsko
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Investice
• Teritorium: Evropa | Maďarsko | Zahraničí