V Irsku budou zásilky doručovat drony

Společnost Samsung Electronics Co. uvedla, že nabídne službu doručování zásilek Galaxy pomocí dronů v rámci partnerství s irským startupem Manna.

Tato služba bude poprvé k dispozici zákazníkům v Oranmore, přibližně 200 kilometrů západně od Dublinu, ale obě strany uvedly, že v budoucnu plánují rozšířit dronovou službu na celostátní úroveň. „Nová služba, která je pro Samsung celosvětově první, umožní zákazníkům společnosti kompletní bezkontaktní nákup od online objednávky přes irský eStore společnosti až po její doručení,“ uvedl Samsung.

Společnost Manna použije speciálně vyvinuté létající drony k doručování mobilních zařízení Samsung Galaxy zákazníkům. Jejich drony mohou létat v nadmořské výšce 50-80 metrů rychlostí přes 60 km/h, což umožňuje dodávku produktů zákazníkům v Oranmore do tří minut, tvrdí Samsung. Před Samsungem pracovala Manna se společností Tesco a dalšími místními podniky na dodávkách potravin, knih a léčiv pro obyvatele této oblasti.

„Vynikající zákaznická zkušenost je jádrem toho, co děláme, a s touto novou službou se blížíme tomu, o čem si myslíme, že je budoucností maloobchodu,“ řekl Eamonn Grant, vedoucí online společnosti Samsung Ireland. „V současném prostředí není lepší čas poskytnout bezkontaktní alternativu ,klikni a vyzvedni‘ a jsme opravdu nadšení, že toho můžeme dosáhnout partnerstvím s Mannou.“

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Soul.
Zdroj: Yonhap
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika
• Teritorium: Evropa | Irsko | Zahraničí