Itálie: Ocelářský sektor roste o 27%

Sektoru se daří lépe i ve srovnání s rokem 2019. Ohrozit růst však může zdražování primárních surovin a energie.

Podle italského ocelářského sdružení Federacciai železářský a ocelářský sektor v Itálii prudce roste. Během prvních 8 měsíců vzrostla výroba v sektoru o 27 % oproti roku 2020 a o 6,1 % oproti roku 2019. Hodnota se prakticky rovná úrovni roku 2018, jež byl velmi pozitivním rokem v tomto sektoru. Celkově výroba oceli přesáhla 16 mil. tun.

Prezident asociace Federaccia, Alessandro Banzato, uvedl, že bylo možné sledovat první známky oživení již byly ve druhé polovině roku 2020 a situace se letos zlepšila díky prudkému nárůstu poptávky, který vedl k růstu objemů na národní i mezinárodní úrovni. To, co ¨ aktuálně zažívá italský trh, je expanzivní cyklus v evropském měřítku, který má trvat několik let. Tento pozitivní trend by měl nadále pokračovat i hlavně díky novým investicím do stavebnictví či investicím v rámci národního plánu na obnovu Pnrr.

Ocelářské podniky se však obávají procesu energetické transformace a zdražování primárních surovin, což může negativně ovlivnit vývoj tohoto důležitého sektoru pro italské hospodářství.


Zpracoval kolektiv zahraničních pracovníků CzechTrade Milán.
Zdroj: La Stampa
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí