Itálie: Turín investuje 134 mil. EUR do zlepšení městské dopravní infrastruktury

100 mil. EUR bude investováno do nových dopravních prostředků, zbytek poputuje do digitalizace a bezpečnosti.

Rok 2021 je zajisté důležitým rokem pro turínskou městskou dopravní infrastrukturu. V dubnu byla po 9 letech práce inaugurována nová trasa metra. Stavba vyšla na 193 mil. EUR a dle předpovědí pomůže zvýšit počet pasažérů o asi 12 %.

Město Turín nyní plánuje další vylepšení systému veřejné dopravy a se chce zaměřit především na řešení potřeb, které vyvstaly v důsledku pandemie. Valná hromada akcionářů skupiny Torinese Trasporti Group (Gtt) schválila nový průmyslový plán na roky 2021-2023, který zahrnuje mimo jiné investice do místí veřejné dopravy v hodnotě 134 milionů EUR: 100 milionů má být alokováno na nákup nových vozidel a zbývající část má být investována do bezpečnosti a do digitalizace.

„Průmyslový plán – komentuje generální ředitel Gtt Giovanni Foti – není jen průmyslovým a finančním dokumentem, na kterém je založena ekonomická budoucnost Gtt, ale představuje také strategickou páku k dokončení transformace společnosti, která byla zahájena v posledních letech. Společnost má v plánu pořízení ekologických typů vozidel a mimo jiné chce také zaměstnat více osob se zdravotním postižením. Společnost se chce zaměřit i na další služby, které zvýší poptávku po městské hromadné dopravě: plán je dostat úroveň turínského MHD k naprosté špičce v rámci italského regionu.“


Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.
Zdroj: ANSA
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí