Vítězství v evropském fotbalovém šampionátu bude mít pozitivní dopad na italskou ekonomiku

Dle odhadů ekonomů by měla díky výhře národního týmu vzrůst italská ekonomika o 0,7 % a vývoz by mohl stoupnout až o deset procent.

Vítězství Itálie by podle Coldiretti mohlo přinést o 12 miliard EUR do HDP více a zvýšit vývoz téměř o 10 %, stejně jako se tomu stalo, když Itálie zvítězila na mistrovství světa v Německu v roce 2006.

Vítězství by mohlo také významně posílit cestovní ruch. Unie obchodních komor očekává v červenci a srpnu nárůst zahraničních návštěvníků o třetinu. Byl by to velmi dobrý výsledek, i kdyby byl pod úrovní před pandemií. Samozřejmě se také předpokládá, že euforie z vítězství by měla stimulovat výdaje, zejména v potravinářském a nápojovém sektoru.

Byl zaznamenán také velký zájem o oficiální národní modré dresy, které se prodávají za 140 EUR, a které by měly být aktuálně v obchodech vyprodány. Samozřejmě poroste i osobní spotřeba 26 hráčů týmu, vzhledem k tomu, že díky výhře každý hráč obdržel bonus 250 000 EUR. Co se týče příjmů sponzorů, dle předpokladů se mají zvýšit z 13 milionů EUR na 59 milionů EUR ročně.

Zdroj: AGI.it
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí