Itálie: Vrací se sleva 65 % na hudební nástroje pro studenty hudebních institucí.

V Itálii mohou studenti získat slevu až 65 % na nákup hudebního nástroje. Celková podpora dosahuje hodnoty 2500 EUR.

Tento rok opět začíná platit sleva na nákup hudebních nástrojů pro studenty hudebních škol, konzervatoří a jiných schválených institucí. Studenti budou mít nárok na slevu 65% přímo od prodejce. V roce 2018 se rozšířilo spektrum škol a také druhy nástrojů, které budou moci být nakoupeny s touto slevou.

Kdo má nárok na tento bonus? Nárok mají studenti zapsaní do akademického roku 2017-2018 a 2018-2019 hudebních škol, předakademických kurzů, kurzů I. a II. úrovně na hudebních konzervatořích, vysokých škol hudební výchovy a vzdělávacích institucí oprávněných vydávat tituly v oboru umění, hudby a tance. Jak již bylo zmíněno výše, sleva činí až 65% z ceny při koupi nového nástroje, do maximálního stropu 2500 EUR. V případě, že student momentálně využil slevu 1000 EUR na koupi nového nástroje, v následujícím akademickém roce má nárok na další slevu v maximální výši 1500 EUR.

Hudební nástroje, spadající do tohoto bonusu: kromě toho, že nástroj musí být nový, je také třeba, aby jeho užití bylo v souladu se studovaným kurzem/oborem, do kterého je student zapsán (nebo alespoň podobný či doplňkový). Od letošního roku nově existují další výhody pro ty, kteří absolvují kurzy elektronické nebo aplikované hudby. Studenti mají možnost uplatnit bonus i na software (samplery, zvukové knihovny, sekvenátory), mixéry a analogová zařízení či počítače. Příspěvek je možné využít také pro nákup určité složky nástroje (například činely pro bicí soupravy), nikoliv však pro spotřební zboží, jako jsou struny atd.

Sektor hudebních nástrojů je perspektivním trhem. Z tohoto důvodu vidí kancelář CzechTrade Itálie potenciál pro české výrobce a připravuje pro ně kolektivní účast na prestižním veletrhu Cremona Musica v září 2018. Přihláška bude brzy publikovaná na webu CzechTrade.

Zdroj: La Repubblica
Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Milán.

Pravidelné novinky e-mailem