Zdroj: CzechTrade

Itálie vsází na zelené technologie. Za pozornost stojí veletrh Ecomondo

Italská vláda plánuje vynaložit do roku 2026 až 60 miliard eur do zelených technologií. Jedná se tedy o ideální období, kdy mohou české firmy vstoupit na místní trh. Skvělou příležitostí je veletrh Ecomondo.

V italském městě Rimini proběhl vloni v listopadu již 25. ročník veletrhu Ecomondo. Zaměřuje se na zelené technologie a skvělou zprávou je, že na tomto veletrhu vystavovalo 10 českých firem. Veletrh zaznamenal nárůst návštěvnosti o 41 % oproti roku 2021 a také značný růst i oproti roku 2019, přičemž zahraniční návštěvnost se dokonce zdvojnásobila.

Ilustrační foto | Eugenio Marongiu / Shutterstock.com

Současně s výstavou Ecomondo se konala i výstava Key Energy, která se věnovala projektům zaměřeným na využití vodíku, novému trendu v oblasti energetiky, který skrývá velký potenciál.

Zelená ekonomika je nyní v Itálii horkým tématem a zájem o veletrh Ecomondo a Key Energy je jasným potvrzením tohoto trendu. V rámci obnovy italské ekonomiky je v segmentu zelené energetiky a technologií určeno dokonce 60 miliard EUR k vyčerpání do roku 2026. Můžeme tedy říct, že je ideální doba pro české firmy na představení svých zelených technologií na tomto trhu.

ExportMag: Světelný tunel nebo les ze skla. Česká svítidla září za mořem i v Arábii

Letos se bude akce Key Energy konat zvlášť, a to od 22.-24. března a veletrh Ecomondo proběhne ve dnech 7. až 10. listopadu. Hlavními tématy budou odpadové hospodářství, voda, cirkulární bioekonomie a hydrogeologické výzvy.  

Vzhledem k tomu, že byl na minulém ročníku veletrhu Ecomondo o české technologie velký zájem, bude kancelář CzechTrade Itálie plánovat účast i na letošním vydání. V případě zájmu se neváhejte obrátit na naši milánskou kancelář. Rádi vám sdělíme bližší informace o veletrhu i účasti na něm.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.
Zdroj: zajimejse.cz

• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí