Itálie vyčlení na rekonstrukci a výstavbu škol téměř dvě miliardy eur

Velká pozornost bude věnována technologické vybavenosti škol a také zlepšení energetické náročnosti budov. V plánu je i vybudování více než 100 inovativních škol.

Nový ministr školství podepsal dekret na školskou výstavbu, na jehož základě se finanční prostředky přidělují přímo institucím. Ty budou moci autonomně rozhodovat o tom, jaké konkrétní úpravy se provedou od zabezpečení škol po energetickou rekvalifikaci či výstavbu nových školských zařízení. Prozatím by mělo být alokováno přibližně 1,1 mld. EUR na bezpečnostní opatření, zlepšení energetické náročnosti a novou výstavbu škol a 855 mil. EUR by mělo být využito na mimořádnou údržbu a účinnost budov.

Velká pozornost bude věnována pracím zajišťujícím technologické vybavení nezbytné k vytvoření skutečné a inkluzivní integrované výuky po celé zemi, počínaje přístupem k širokopásmovému připojení. Jedním z cílů je vybudovat nejméně 100 nových inovativních, digitálních a energetický udržitelných škol a to alespoň jednu v každé provincii (v Itálii se jich nachází 107).

Celkově je v Itálii na 40 200 školních budov. Cílem nového ministra školství je to, aby byly všechny školy v Itálii bezpečnými, udržitelnými, vítanými a společenskými místy. Nyní jsou místní orgány oprávněny zahájit zadávací řízení na návrhy a provedení prací.

Zdroj: Edilportale.com
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.

Pravidelné novinky e-mailem