Itálie vyčlenila 2,2 miliardy eur na projekty ve strategických sektorech

Zaměří se především na automobilový, elektronický, chemicko-farmaceutický, zemědělský průmysl, dále na cestovní ruch a ochranu životního prostředí.

Italské ministerstvo hospodářského rozvoje vyčlenilo celkem 2,2 miliardy eur na podporu konkurenceschopnosti strategických průmyslových řetězců země. Ta je jednou z priorit v Národním plánu obnovy a odolnosti (Pnrr).

Ilustrační foto

Cílem je realizovat minimálně 40 nových investičních projektů po celé zemi v sektorech automobilového průmyslu, mikroelektroniky a polovodičů, kovovýroby a elektromechaniky, chemicko-farmaceutického průmyslu, cestovního ruchu, designu, módy a nábytku, zemědělského průmyslu a ochrany životního prostředí.

Firma Altron dodává na Blízký východ odolné cloudové kontejnery

Ministr Giorgetti chce podporovat především investiční programy, které mají zvýšit konkurenceschopnost italského výrobního systému, a to v rámci strategických evropských dodavatelských řetězců s vysokou technologickou a průmyslovou hodnotou, jež mají rozhodující vliv na budoucnost země. Investiční programy mají podporovat také reindustrializaci a zhodnocení italského průmyslového dědictví, podporovat programy výzkumu a transferu technologií, které jsou klíčem k digitalizaci a zelenému přechodu.

Ministerstvo chce podpořit výstavbu továrny na výrobu baterií a fotovoltaických panelů či projekty v oblasti větrné energie. Důležitým aspektem těchto projektů je generovat pozitivní dopad na zaměstnanost.

Zdroj: Italia Oggi
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.

• Oblasti podnikání: Investice
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí