Itálie: Vzlétla první letadla nové aerolinky ITA

První let Ita, bývalé Alitalia, odletěl 15.října z Milána do Bari.

Italská vlajková letecká společnost Alitalia (compagnia aerea italiana S.p.A.) byla založena v roce 1946. Jednalo se o státem částečně vlastněnou společnost, která však v letech 2008 a 2017 zbankrotovala, a proto byla prakticky odkázána na finanční podporu italské vlády. Alitalii se nedařilo prodat, a proto po letech jednání bylo odsouhlaseno znárodnění této aerolinky. Dne 14. října Alitalia definitivně ukončila činnost a nahradila ji nová státní společnost ITA – Italia Trasporto Aereo.

První let nové aerolinky Ita odletěl v ranních hodinách z Milána do Bari. Před vzletem nové aerolinky oznámil generální ředitel Ita, Fabio Lazzerini, že celé jméno nové společnosti bude Ita Airways. Dle něj se jedná o jméno, které hledí do budoucnosti. Co se týče designu letadel, nadále bude zachována zelená a červená barva, tělo letadla však bude mít na rozdíl od bílé modrou barvu.

Leteckou flotilu bude tvořit celkem 59 nových letadel Airbus, z toho 28 vlastních a 31 v leasingu. V roce 2022 plánuje Ita nábor asi 1000 zaměstnanců. V roce 2025 by pro Ita mělo pracovat asi 5 750 lidí. Co se týče budoucího ekonomického vývoje, Ita se chce spojit se strategickým obchodním partnerem, který vstoupí do společnosti se silným kapitálovým podílem a to do konce června 2022.


Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie
Zdroj: ANSA.it
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí