Italská automobilka Stellantis se zaměřuje na elektrický pohon

Stellantis plánuje, že do roku 2030 budou prodávat až 70 % elektrifikovaných automobilů.

Santi Ficili, country manager skupiny Stellantis, předpokládá, že do pěti let budou náklady na vlastnictví elektrických vozidel stejné jako u vozidel se spalovacími motory. Aktuálně je pro Stellantis snížení nákladů na nákup a provoz elektrických aut prioritou. Cílem je mít správný produkt a nabízet ho za správnou cenu, aby byl zajištěn rozvoj trhu, který je dnes podporován motivačními politikami, ale který bude muset brzy dosáhnout autonomie finanční povahy.

Ilustrační fotografie

Jedním z klíčových lokalit pro skupinu Stellantis, jež má sídlo v Amsterdamu, je právě italský Turín, kde sídlí battery hub a battery lab. Ficili zdůrazňuje, že je přechod na elektrický pohon naprosto nezbytný. I přes to, že automobilový sektor čelí mnoha výzvám jako nárůst nákladů na suroviny, nedostatek polovodičů či pandemické situace, je vedení optimistické a definovalo sebevědomý cíl – do roku 2030 prodávat 70 % elektrických či elektrifikovaných vozidel.

V Itálii podíl elektrifikovaných vozů, mezi které patří i mild hybrid, v posledních měsících neustále rostl a v září dosáhl podílu 45 % na celkovém trhu. Podíl vozů LEV, tedy vozů se zástrčkou, se zvýšil ze 4,7 % v lednu 2021 na 13,3 % v září 2021, což potvrzuje trend sklonu k elektrickým nebo elektrifikovaným vozům.

Zdroj: La Repubblica
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí