Zdroj: CzechTrade

Italská vláda a Intel upřednostňují Benátsko jako místo nového závodu na čipy

Odstupující italská vláda Draghiho a společnost Intel upřednostňují jako lokalitu pro novou továrnu na čipy v Itálii město Vigasio v regionu Benátsko na severovýchodě země.

Americký výrobce čipů uvedl, že počáteční investice zhruba za 4,5 miliardy eur by se měla v průběhu času zvyšovat. Závod v Itálii vytvoří asi 1500 pracovních míst a dalších 3500 u dodavatelů a partnerů. Provoz má být zahájen v letech 2025 až 2027.

Ilustrační fotografie

Investice Intelu v Itálii je součástí širšího plánu, který firma oznámila v březnu loňského roku. V příštím desetiletí hodlá Intel v Evropě investovat až 80 miliard eur do budování kapacit. Nedostatek mikročipů se od pandemie ukázal jako jeden z důvodů, kvůli kterým vázne výroba v automobilovém sektoru i některých dalších odvětvích.

Vigasio se nachází nedaleko Verony, na strategické brennerské dálnici A22 a železnici, které jsou spojnicí Horní Adiže v Jižním Tyrolsku s rakouským Tyrolskem. Druhá ze zvažovaných lokalit je v regionu Piemont na severozápadě země.

Město Vigasio vychází z výběru lépe mimo jiné díky svému dobrému spojení s Německem, zejména s městem Magdeburg, kde Intel postaví dvě továrny.

Zpracoval tým pracovníků kanceláře CzechTrade Itálie.
Zdroj: Red Hot Cyber

• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí

Doporučujeme