Italskou ekonomiku má rozpohybovat ambiciózní plán na modernizaci infrastruktury

Italská ministryně pro infrastrukturu a dopravu představila plán, který má oživit italskou vnitřní poptávku a HDP.

Italské ministerstvo infrastruktury a dopravy v čele s ministryní Paola De Micheli představilo plán, který by měl zásadně pomoci při oživení italské vnitřní poptávky a HDP. Itálie má již delší dobu problém s růstem ekonomiky a současná situace způsobená pandemií covid-19 situaci ještě zhoršila.

Ministerstvo plánuje investovat až 200 mld. EUR do efektivnější a rychlejší infrastruktury. Rozhodně největší investice se očekávají do železniční struktury, a to konkrétně 113 mld. EUR. Tedy více než polovina plánovaných investic. 54 mld. EUR by mělo být investováno do silnic a dálnic, 4 mld. EUR by mělo putovat do přístavů a na letiště „zbývá“ pouze 3,6 mld. (část investic má být vynaložena na stavbu čtvrté dráhy na letišti Fiumicino.

Na udržitelnou městskou dopravu jsou vyhrazeny prostředky ve výši 3,4 mld. EUR (zejména pro nákup elektrických a plynových autobusů a na obnovu vlakových souprav podzemní dopravy). Co se týče financování, ministerstvo má prozatím k dispozici 130 mld. EUR a zbývající třetinu plánuje získat z nových fondů EU.

Zdroj: Corriere della Sera
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Milán.

Pravidelné novinky e-mailem