Italský Salone Nautico navštívilo téměř 100 tisíc návštěvníků

Veletrh se konal ve dnech 16.-21. září v Janově. Úspěšný ročník má poukázat na opětovné nastartování italské ekonomiky a pozitivní očekávání v loďařském sektoru.

Už 61. janovská přehlídka lodí přivítala o 30 % návštěvníků více ve srovnání s loňským rokem, přičemž loni se jednalo o jedinou lodní přehlídku v Evropě. Tento ročník navštívilo téměř 100 tisíc návštěvníků. Ročník 2019 měl sice téměř dvojnásobnou účast, ale v tu dobu nebylo samozřejmě potřeba dodržovat protiepidemická opatření.

Ilustrační fotografie

Co se týče obchodní stránky tohoto salónu, podle prezidenta Confindustria nautica Saveria Cecchiho došlo k podepsání mnoha zajímavých kontraktů, a to přibližně o 15 až 20 % více než v loňském roce. Janovský starosta, Marco Buccci, si akci taktéž velmi pochvaloval. Nezapomněl zmínit, že právě probíhají práce na reorganizaci nábřeží Levante, které budou téměř dokončeny v roce 2023, radikálně promění janovský veletrh. Kromě reorganizace přibydou i nové prostory pro lodě. Prezident regionu Ligurie Giovanni Toti dále zmínil důležitost Salonu Nautico jako ukazatele restartu italské ekonomiky, jelikož právě lodní průmysl je nezbytnou součástí italského hospodářství.

Příští ročník se bude konat opět na přelonu léta a podzimu – 22.-27. září 2022.

Zdroj: Il Sole 24 Ore
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí