Italský lodní veletrh Salone nautico hlásí vyprodáno

Šedesátý první ročník janovského Salone nautico, který se bude konat 16. až 21. září 2021, je již vyprodán. Na setkání loďařů se vrací i společnosti, které se veletrhu neúčastnily roky.

Organizátoři počítají s více než tisíci výstavními loděmi a téměř tisíci vystavovateli; výstavní prostory nově vzrostly o 14 % a celkově tak činí výstavní plocha 200 tisíc metrů čtverečních, z toho 85 % se nachází venku. Další práce mají do roku 2023 nadále zvýšit výstavní prostor o 200 dalších lodních míst.

Letošního ročníku veletrhu se účastní nejdůležitější společnosti v oboru a dokonce i ty, které se výstavy neúčastnily roky: Baglietto, Ferretti, Cranchi Yachts, Absolute, jachty Arcadia a Sirena Marine.

Účast potvrdili i špičkoví hráči v odvětví motorových jachet, jako například Sanlorenzo, Azimut Benetti, Fipa, Amer Yachts, Bluegame, Pardo Yachts, Rio Yachts, Sessa Marine a mnoho dalších. Výstavy se budou účastnit i velké italské a zahraniční loděnice.

Co se týče lodního sektoru, rok 2021 má být pro tento sektor pozitivní. Marina Stella, generální ředitelka společnosti Confindustria nautica, sdělila, že 70 % společností v tomto odvětví poroste v roce 2021 o 10–20 %, 24 % společností očekává nárůst obratu o 10 % a pouze 3 % společností očekává pokles.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.
Zdroj: Il Sole 24 Ore
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí