Italský výrobce komponentů do letectví Laer získal objednávku za 100 milionů eur

Kontrakt s izraelskou společností Iai přináší určitou vlnu optimismu do sektoru, které utrpělo v minulých dvou letech velké ztráty.

Společnost Laer, která vyrábí velké komponenty pro civilní letectví, podepsala smlouvu na kontrakt v hodnotě 100 milionů eur s izraelskou společností Israel Aerospace Industries (Iai).

Ilustrační fotografie

Ta se specializuje na přestavbu letadel z civilních na nákladní. A právě s tímto typem přestaveb se bude muset společnost se sídlem v Kampánii (Airole) během příštích čtyř let vypořádat. Má totiž vytvořit všechny komponenty nutné k úpravě konstrukce přibližně 70 jednotek Boeing 777-300.

Podpis nové smlouvy je pro závod Laer velmi důležitý, neboť prakticky celý letecký klastr Kampánie trpí vážnou krizí. Objednávky na nová letadla od leteckých společností stále klesají a navíc skupina Leonardo zahájila 3. ledna 13týdenní propouštěcí období 3500 zaměstnanců továren v Pomigliano, Nola, Grottaglie a Foggia.

Klastr utrpěl ztráty v obratu řádově 80 % v roce 2020 a 60 % v roce 2021 a rok 2022 stále nevidí optimisticky. V Kampánii operuje stovka společností s 10 tisíci zaměstnanci. Tyto společnosti působí především v sektoru civilního letectví (22 % celkové italské produkce), který je krizí nejvíce zasažen. Z těchto důvodů Kampánie trpí více než jiné regiony.

Zdroj: Il Sole 24 Ore
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Itálie.

• Oblasti podnikání: Letecký průmysl
• Teritorium: Evropa | Itálie | Zahraničí