Izraelská firma rizikového kapitálu otevřela kybernetické centrum v New Yorku a plánuje centrum i v Evropě

Jerusalem Venture Partners (JVP) bylo vybráno řídit 100 milion dolarů, jejíchž cílem je vytvoření pracovních míst v hi-tech oboru a transformace Izraele do světového lídra v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Začátkem února 2020 izraelská firma rizikového kapitálu JVP otevřela v New Yorku centrum kybernetické bezpečnosti, které má pomoci založit nové společnosti, a uvedla, že se chystá vybudovat podobné centrum v Evropě.
Kancelář starosty města vybrala společnost JVP, aby řídila iniciativu 100 milionů dolarů, jejímž cílem je vytvoření pracovních míst v hi-tech oborech a transformace Izraele do světového lídra v oblasti kybernetické bezpečnosti. JVP spolupracuje s kanceláří starosty a New Yorkskou ekonomickou rozvojovou společností.
Společnost JVP vybudovala své centrum v centru Manhattanu v naději, že propojí technologické startupy s investory, nadnárodními společnostmi a univerzitami.
Kolem 30 společností, z nichž polovina je izraelských, jsou v provozu a fungují v novém kybernetickém centru, řekl předseda JVP Erel Margalit. Předseda také prozradil, že skupina se chystá otevřít podobný podnik v Evropě. „Potřebujeme evropskou bránu. Hodně energii se směřuje z Izraele do Evropy,“ řekl Margalit. S evropskými městy, zejména s Londýnem, existují „dvě nebo tři seriózní diskuse.“

Zdroj: www.israelhayom.com
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Izrael.

Pravidelné novinky e-mailem