Izraelská železnice usiluje o nové tři úseky. Do výstavby se mohou zapojit i české firmy

Tendry Izraelské železnice mohou být příležitostí i pro české firmy.

Rozvoj izraelské železniční sítě skýtá řadu možností pro zapojení zahraničních, tedy i českých, firem a dodavatelů.

Izraelská železniční společnost (Rakevet Israel) aktuálně zveřejnila výběrová řízení na výstavbu tří úseků Východní železnice v celkové hodnotě 3 miliardy šekelů (cca 19,5 miliard korun).
Celková délka segmentů, které by měly spojit letiště Ben Gurion s Rosh HaAyin, bude 17 kilometrů dvoukolejné dráhy, plus osm mostů a plánuje se také výstavba nové železniční stanice Elad. Projekty by měly být dokončeny v roce 2023. Další úseky této železnice by měly spojovat Lod s Haderou přes východní část okruhu a Sharon se stanicemi v Achituv, Bat Khefer, Shaar Efraim / Taibe a Kochav Yair.

Tendry Rakevet Israel je možné sledovat na webu https://www.rail.co.il/tenders (pouze v hebrejštině). Uzávěrka zmiňovaných tendrů je v polovině listopadu.

To, že i zahraniční společnosti mohou v relativně složitých podmínkách Izraele uspět, dokázala např. německá společnost DB BahnBau, dceřiná společnost Deutsche Bahn, která již dříve zvítězila ve výběrovém řízení izraelského ministerstva dopravy na výstavbu tří železničních tratí. Spolu s izraelským partnerem, stavební a infrastrukturní společností Shikun u-Binui, získala DB právo proložení tratí Akko-Karmiel, Haifa-Afula-Beit-Shean (Rakevet a-Emek) a Od-a-Sharon- Herzliya-Raanana.

Také tendr na elektrifikaci železničních tratí v Izraeli získala zahraniční společnost, konkrétně španělská SEMI (podrobněji v jiné novince).

Pracovníci místní kanceláře CzechTrade jsou připraveni poskytnout českým firmám součinnost při zjišťování informací o tendrech a podmínkách, jejich nákupu či případné účasti v nich.

Zdroj: http://newsru.co.il/finance
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Izrael
• Teritorium: Izrael