Jaguar Land Rover implementuje novou strategii pro dobíjení EVs

Jaguar v loňském roce představil svůj revoluční elektromobil I-Pace, jenž si zachovává typické prvky jejich luxusních vozů, ale zároveň slouží pro britskou značku jako vstupní brána do světa elektromobility. Po velkém úspěchu a vítězstvích na European Car of the Year a World Car of the Year v roce 2018 JLR potvrzuje svoji důvěru k plně elektrifikované produkci a přichází s novým kreativním způsobem nabíjení.

Výzkum prokázal, že nejčastější místo pro nabíjení elektrických vozidel je nikoliv domov, ale místo zaměstnaní. Jako reakci na tento trend JLR prišel s iniciativou nabídnout zaměstnancům jejich výrobny v Gaydonu bezplatné dobíjení jejich elektrovozů.
Britský výrobce tímto dokazuje jejich záměr stát se silnou konkurencí pro německé automobilky v rámci elektrifikace jejijch produkce. V době, kdy velké množství států prezentuje optimistické plány na úplnou eliminaci prodeje nových automobilů se spalovacími motory, je tento směr logickou cestou vpřed.
Agentura CzechTrade je hlavní spojkou mezi českými exportéry a JLR a úspěšně organizovala již několik dodavatelských fór se skvělými výsledky. Díky nedávné dostavbě nové produkční linky JLR ve slovenské Nitře s kapacitou 150 000 vozů ročně je nyní spolupráce s českými dodavateli ještě snažší.

Zdroj: Jaguar Land Rover
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Londýně.

Pravidelné novinky e-mailem