Zdroj: CzechTrade

Jak se mohou zahraniční firmy podílet na vládních zakázkách v USA

Soutěž o veřejné vládní zakázky Spojených států amerických v hodnotách milionů dolarů je otevřená nabídkám kvalifikovaných zahraničních partnerů.

Spojené státy alokují více fondů na nákup zboží a služeb než kterákoli jiná země na světě, což činí biliony dolarů. Nabídkové příležitosti u veřejných agentur jsou k dispozici na všech úrovních státní správy, včetně federálních, státních, místních, obecních a zvláštních okresů. Většina vládních agentur vítá nabídky od jakékoli firmy, která je kvalifikovaná soutěžit o příležitost získat veřejnou vládní zakázku, bez ohledu na to, zda sídlí v USA nebo v zahraničí.

Ilustrační fotografie

Podle Úřadu pro vládní odpovědnost (GAO) nabízejí Spojené státy více příležitostí zahraničním společnostem, konkrétně z 57 zemí, které jsou součástí mezinárodních obchodních dohod s USA.

USA v roce 2021 poskytla veřejné vládní zakázky v hodnotě 686 miliard dolarů, což je více než dvojnásobek toho, co dalších pět největších partnerů (Evropská unie, Japonsko, Jižní Korea, Norsko a Kanada) utratilo dohromady.

Ze 100 největších firem, které získaly kontrakty s vládou USA, má přibližně 35 sídlo v jiných zemích, včetně Velké Británie, Švédska, Ukrajiny, Jižní Afriky, Itálie, Belgie, Švýcarska, Rakouska, Japonska, Saúdské Arábie, Chorvatska, Izraele, Singapuru, Norska, Brazílie, Francie, Dánska a Austrálie. Britská společnost BAE Systems je pravidelně uváděna jako jeden z 10 největších zahraničních dodavatelů pro Spojené státy.

Připravil tým zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago, USA.
Zdroj: www.bitnet.com

• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme