Zdroj: CzechTrade

Jakým třem chybám se vyvarovat, když představujete svůj startup v USA

Vyvarujte se těchto běžných chyb při představování svých plánů rizikovým investorům v USA.

Bitcoin i Ethereum dosáhly historických maxim, protože objemy obchodování s kryptoaktivy NFT dosáhly rekordních úrovní. V každém tržním cyklu existují různé investiční trendy v kryptoměnách, ale většina rizikových investorů (VC) hledá podobné červené vlajky, kterých by se zakladatelé měli vyvarovat.

Ilustrační fotografie

Zakladatelé, kteří chytají nejnovější výstřelek – investoři se zaměřují na zázemí týmu a na jeho výsledky v minulosti. Životopis zakladatele je zásadní pro pochopení závazku. Rizikoví investoři hledají určitou úroveň konzistence ve svých potenciálních portfoliových společnostech. Zakladatelé by měli mít vášeň pro to, co budují, proto příliš rychlé střídání rolí není žádoucí.

Být projektem Copypasta – rizikoví investoři sledují tržní prostředí pro spuštění, kdo jsou konkurenti a jaký je celkový adresovatelný trh.

Refork je Vizionářem roku 2022. Jak začal příběh startupu, který vyvinul alternativu za plasty?

Pitch Decky – ukazatel Pitch Deck zobrazuje, zda je zakladatel schopen formulovat myšlenky jednoduše a v příběhu, který může upoutat pozornost. Nejlepší zakladatelé jsou nejlepšími vypravěči. Musí umět efektivně komunikovat, co budují. Pokud zakladatel nedokáže vysvětlit svůj projekt jednoduše v 10 až 12 snímcích, pak je to problém.

Navzdory červeným vlajkám je skvělý čas být VC. Počet nabídek, které firma obdrží, může být nižší, ale ti, kteří budují na medvědím trhu, odstranili hluk a kvalita obchodů se zlepšila.

Zpracoval tým zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago, USA.
Zdroj: www.businessinsider.com

• Oblasti podnikání: Bezpečnost | Investice | Software a ICT služby

Doporučujeme