Japonská rozpoznávací technologie obličejů od NEC Corp. si umí poradit i s rouškami

Nová technologie od japonské společnosti slibuje až 99,9% spolehlivost rozpoznání i v těch situacích, kdy je část obličeje zakryta.

Japonský technologický gigant NEC Corp. na řešení rozpoznávání obličejů částečně zakrytých rouškou pracoval ještě před tím, než se tato ochranná pomůcka stala kvůli pandemii koronaviru běžnou součástí každodenního života. Nemalé množství Japonců totiž trpí sezónními alergiemi, a poptávka po této technologii tak existovala již v minulosti. Nástup pandemie nicméně vývoj i uvedení řešení na trh značně urychlil a již v říjnu, kdy byl systém uveden na trh, jej začaly využívat pro rozpoznávání svých zaměstnanců aerolinky Lufthansa a Swiss International Airlines.

Technologie od NEC Corp. se hodí nejen při kontrole u vstupu do kancelářských budov či střežených komplexů, kdy odpadá nutnost vytváření zaměstnaneckých karet a stačí pouze obličej dané osoby registrovaný v databázi. V současnosti japonská společnost např. testuje využití rozpoznávacího systému i v pobočkách večerek kombini bez personálu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade/CzechInvest Japonsko. 
Zdroj: Japan Times

• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Japonsko