Japonská Toyota se chystá šlápnout na plyn u elektromobilů

Největší světová automobilka se chystá do roku 2025 rozšířit své portfolio elektromobilů.

Japonská Toyota v posledních letech patřila spíše mezi ty opatrnější výrobce. Sázela především na hybridní modely a v oblasti plně elektrických modelů, co do agresivity, spíše zaostávala za svými evropskými a americkými konkurenty. Tento přístup by se brzy měl změnit a v následujících čtyř letech se Toyota chystá rozšířit svou nabídku, sestávající se z pouhých čtyř plně elektrifikovaných automobilů, o zcela novou řadu Toyota bZ, ve které bude na trh postupně uvedeno sedm různých modelů. 

Prvním z nich bude Toyota bZ4X SUV, která vzniká ve spolupráci se Subaru, její výroba bude probíhat v Číně s Japonskem a první zákazníci by měli mít možnost si ji zakoupit již v polovině příštího roku.

Automobilka dále chystá spolupracovat i se Suzuki Motor, Daihatsu Motor či čínskou BYD, s kterou již od loňského roku provozuje R&D středisko zaměřené právě na elektromobily. 

Do roku 2030 pak Toyota předpokládá zvýšení počtu prodaných elektromobilů a vozidel na vodíkový pohon na jeden milión kusů. Loni se přitom její globální prodeje pohybovaly okolo 3300 tisíc vozidel.

Zdroj: Nikkei Asia Review
Zpracoval kolektiv pracovníků sdílené zahraniční kanceláře agentur CzechTrade/CzechInvest Japonsko.
• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Asie | Japonsko | Zahraničí