Zdroj: CzechTrade

Japonsko ruší vízovou povinnost

Japonský premiér Kišida oznámil dlouho očekávané zrušení vízové povinnosti. Nadále ale bude nutný negativní PCR test či trojitá dávka očkování.

Japonsko se poprvé od března 2020 otevře individuálním turistům, kteří před začátkem pandemie tvořili až 80 % veškerých přijíždějících. Nové podmínky vstupu do země přinesou i výrazné zjednodušení pro byznys cestující. Ti doposud museli žádat o speciální víza.

Ilustrační fotografie

Od 11. října 2022 bude přijíždějícím do Japonska bude stačit předložit negativní PCR test pořízený nejdéle tři dny před odjezdem či doložit očkování alespoň třemi dávkami Japonskem uznávaných vakcín. K 11. říjnu bude dále zrušen i limit možných denních příletů, v současnosti stanovený na 50 tisíc cestujících. Do budoucna by tak mělo dojít i k postupnému rozšíření nabídky leteckých společností a poklesu ceny u momentálně velmi drahých letenek.

Český aplikátor Tugi zlomí strach lidí z injekcí

Návrat na předcovidové hodnoty, kdy Japonsko v roce 2019 navštívilo téměř 32 milionů cestujících, sice nebude okamžitý, japonská vláda však věří, že momentálně velmi slabý jen (dolar je oproti japonské měně až o 30 % silnější než v roce 2019) a s ním spojené značné úspory v celkových nákladech na cestu pomůžou přilákat mezinárodní turisty zpět.

V rámci snahy o oživení pandemií těžce zkoušeného turistického sektoru navíc vláda od poloviny října chystá i znovu spustit kampaň na podporu domácího turismu. V rámci nové verze populárního programu Go To Travel z podzimu 2020 tak budou moci Japonci využít možnosti až 40% slevy z nákladů na ubytování a dopravu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest Japonsko.
Zdroj: Nikkei Asian Review

• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas
• Teritorium: Asie | Japonsko | Zahraničí