Zdroj: CzechTrade

Jarní prognóza hospodářského růstu a inflace v Německu

Lze očekávat příznivější vyhlídky pro německou ekonomiku. Německá spolková vláda zveřejnila jarní prognózu o hospodářském vývoji a inflaci.

Očekává mírně vyšší tempo hospodářského růstu v porovnání s předchozím odhadem. Současně předpokládá růst o 0,4 % v letošním roce a o 1,6 % v příštím roce. I přes nesnadnou situaci spojenou s vysokými cenami energií v souvislosti s konfliktem na Ukrajině očekává vláda postupné zlepšení hospodářské situace.

Ilustrační fotografie

Vládní prognóza je mírně optimističtější než prognózy předních hospodářských institucí v Německu, které očekávají růst v rozmezí 0,2 až 0,3%. Ministr hospodářství Robert Habeck uvedl, že nyní je možné sledovat, jak se německá ekonomika postupně zotavuje a dokáže se přizpůsobit i v obtížných podmínkách.

Vláda předpokládá, že inflace již dosáhla vrcholu, nicméně bude nadále udržovat vysokou úroveň. Inflace v roce 2022 dosáhla 6,9 %, což je nejvyšší úroveň za několik desetiletí. Pro rok 2023 se očekává inflace ve výši 5,9 % a pro rok 2024 2,7 %, což je mírně nižší než předchozí prognózy.

Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Německo. 
Zdroj: Spiegel

• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Ostatní

Doporučujeme