Jen polovina rakouských MSP plánuje investovat do digitalizace

Firmy, které investice do digitalizace plánují, se chtějí zaměřit hlavně na cloud computing, datovou analytiku a AI. Hlavním problémem je nedostatek IT specialistů a vysoké finanční náklady spojené s digitalizací.

Až 49 % rakouských firem se nechystá v příštích dvou letech investovat do digitálních technologií. Zjistila ve výzkumu společnost EY. Podniky, které digitalizaci plánují, se chtějí zaměřit hlavně na investice do cloud computingu (16 %), datové analytiky (12 %) a umělé inteligence (10 %). 

Ilustrační fotografie

Podle Axela Preisse, ředitele podnikového poradenství ve společnosti EY Rakousko, má 83 % firem problém najít vhodné specialisty v oboru. To má negativní dopad i na plánované digitalizační projekty, které kvůli nedostatku pracovní síly postupují pomalu či vůbec.

Tento problém je v současnosti nejcitelnější především ve spolkových zemích Horní Rakousko, Tyrolsko a Voralbersko. Vysoké náklady spojené s digitalizací a omezené finanční zdroje podniků jsou pak dalším faktorem, který brání rychlejšímu zavádění nových technologií.

Češi vybaví města budoucnosti chytrými stromy nebo multifunkčními lavičkami

Výzkum probíhal na vzorku 600 rakouských firem, jejichž počet zaměstnanců se pohyboval v rozmezí 30 až 2000.

Zdroj: Brutkasten.com
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rakousko.

• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Evropa | Rakousko | Zahraničí