Jihoafrická republika investuje do výroby hmyzího proteinu

Společnost Inseco, která je největším výrobcem bílkovinných produktů z hmyzu na jižní polokouli, uvedla, že se jí podařilo získat další významnou investici.

Nově získala téměř 90 milionů randů, což zajistí rozšíření produkce. Společnost provozuje v Kapském Městě závod o rozloze 10 tisíc metrů čtverečních. Měsíčně zde zpracují larvy mouchy bráněnky (black soldier fly) na 100 tun hmyzího oleje a moučky.

Ilustrační fotografie

Hmyzí produkty mají vysoký obsah živin. Červi, z nichž se tyto produkty vyrábí, se živí zejména zbytky, odpadem. Jejich využití jako krmivo pro ryby, domácí mazlíčky nebo drůbež se tedy jeví jako ekologicky šetrné. Použití hmyzího proteinu jako krmiva podporuje růst a posiluje imunitní systém.

Přestože použití těchto produktů jako krmiva pro ryby nebo drůbež zatím není povolené Evropskou unií, firma Inseco plánuje brzy exportovat produkty jak do Evropy, tak do Severní Ameriky. Do roku 2030 plánuje produkovat půl milionu tun hmyzího proteinu, v oblasti krmiv zvířat se bude tržní cena pohybovat kolem 38 miliard dolarů.

Zdroj: businesstech.co.za
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kancléře CzechTrade JAR.

• Oblasti podnikání: Potravinářský průmysl