Jihoafrická vláda povolila přesun pivních zařízení

Jihoafrické pivovary budou moci přesunout pivo z výrobny do skladů.

Jihoafrické pivovary (SAB – The South African Breweries) se s vládou dohodly, jak bezpečně přepravit zabalený inventář alkoholických i nealkoholických piv z výrobních závodů do svých skladů v příštích týdnech.

Dohoda přichází poté, co SAB minulý týden varovaly, že by mohlo dojít k vylití 132 milionů litrů piva. Odvětví alkoholických nápojů v celé zemi trpí obrovskými ztrátami kvůli zákazu prodeje alkoholu, který platí od 16. března. Distribuce a prodej alkoholu zůstávají omezeny do úrovně 3 uzavření státu, momentálně se země nachází v úrovni 4.

SAB v pondělí uvedly, že sklady v sedmi pivovarech jsou nyní zcela plné a nejsou schopny absorbovat další zásoby, což způsobilo, že jakékoli nově uvařené pivo bude plněno do lahví a skladováno, což způsobí zničení a likvidaci současných zásob.

SAB dosáhly dohody, která společnosti umožní přepravit zásoby piva v průběhu několika příštích týdnů a tím se vyhne ztrátám spotřební daně pro vládu v hodnotě R500 milionů. Tato dohoda pravděpodobně pomůže zachránit pracovní místa 250 tisíc Jihoafričanů.

Zdroj: iol.co.za
Zpracoval kolektiv pracovníků Czechtrade zahraniční kanceláře v Johannesburgu.
Pravidelné novinky e-mailem