Jihoafrické aerolinky SAA budou od září znovu létat

South Africa Airways začaly prodávat letenky, od září znovu létají.

Po více jak 15 měsících společnost South African Airways obnoví lety. První jsou naplánované na 23. září, letenky je už možné koupit. Národní dopravce také uvedl, že uplatňovat vouchery za neuskutečněné lety bude možné od 6. září. Letecká společnost bude zpočátku provozovat lety z Johannesburgu do Kapského Města, Akkry, Kinshasy, Harare, Lusaky a Maputa. Postupně se přidají další destinace.

SAA nedokázaly dosáhnout zisku téměř deset let, přežily díky státním dotacím. Cílem společnosti tedy je, aby dokázala konkurovat ostatním leteckým dopravcům v zemi a generovala zisk. Od března 2020 byly přerušeny veškeré lety této společnosti, tedy od začátku lockdownu způsobeného pandemií. V červnu 2021 vláda souhlasila s prodejem většinového podílu SAA. Jihoafrická vláda nebude mít vůči společnosti žádné další finanční závazky, kromě stávajících závazků, které vyrovná.

Po 2 měsících, kdy země čelila 3. vlně pandemie, obnovují od září lety i další společnosti (ComAir, Kulula.com a British Airways operovaná společností ComAir). Brzy by se měly obnovit i mezinárodní lety (např. na Mauricius).

Zpracoval kolektiv pracovníků Zahraniční kanceláře CzechTrade JAR.
Zdroj: businesstech.co.za
• Oblasti podnikání: Cestovní ruch, volný čas | Letecký průmysl