Jihoafrický prodejce solární energie plánuje získat 45 milionů randů v prvním čtvrtletí

Jihoafrická start-upová společnost WiSolar prodávající solární energii na předplacené bázi plánuje vybrat miliony dolarů, aby mohla rozšířit výrobu.

Společnost WiSolar, která od roku 2016 prodává předplacenou solární energii, plánuje rozšířit svoji nabídku. Cílit chce hlavně na developery, kteří budou do domů instalovat decentralizovaný solární systém. Návratnost investice je po 72 měsících.

Ilustrační fotografie

Solární systémy jsou v Jižní Africe čím dál populárnější, neboť roky v zemi dochází k výpadkům elektřiny. Společnost Eskom nedokáže uspokojit poptávku a cíleně vypíná dodávky, v poslední době čím dál častěji. Řízené výpadky jsou obecně známy jako cílené snižování zátěže a lidem znepříjemňují život, neboť k nim dochází v jakýkoli den v týdnu a jakoukoliv denní dobu. V některých (chudších) oblastech k nim dochází častěji než jinde.

Bohatší společnosti nebo obchodní centra jsou vybaveny výkonnými generátory či invertory, ale jejich provoz je i vzhledem k vzrůstajícím cenám pohonných hmot nákladný. Domy a firmy vybavené solárními panely v zemi, kde svítí slunce téměř celý rok, mají značnou výhodu a cílené snižování zátěže se jich netýká.

WiSolar je jedinou společností v Jižní Africe, která nabízí předplacenou solární energii k rezidenčnímu využití.


Zdroj: news24.com
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade JAR.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Energetika