Jihoafričtí muži utratí na černý pátek více než ženy

Black Friday láká více muže než ženy.

Průzkum internetového portálu picodi.com ukázal, že muži v JAR utratí během černého pátku více peněz než ženy. Jihoafričané průměrně v tento den ve slevách utratí 2203 randů (cca 120 eur), z toho muži průměrně 2518 randů (135 eur), kdežto ženy pouze 1713 randů (94 eur).

Respondenti v průzkumu odpověděli, že mají letos v plánu utratit podobnou částku (35 % dotazovaných), polovina z dotázaných dokonce plánuje utratit více než loni, 15 % dotazovaných zase méně než v loňském roce. Mezi lidmi, kteří plánují utratit méně, 13 % uvedlo, že jejich menší rozpočet ovlivnila ztráta zaměstnání.

V loňském roce během slevového černého pátku v Jihoafrické republice peníze utrácelo 86 % Jihoafričanů, přesto řada z nich se přímo černého pátku neúčastnila. Je to způsobeno tím, že mnoho prodejců nabídlo zlevněné zboží už od pondělí a slevy pokračovaly až do neděle. Přímo v pátek na nákupy vyrazilo 66 % zákazníků.

Od roku 2016 se zájem o Black Friday nejvíce zvýšil v provincii Free State, nejmenší zájem projevují obyvatelé provincie Severního Kapska. Nejoblíbenější prodejní artikl je elektronika, na druhém místě se nachází oblečení a pak domácí spotřebiče.

Připravil tým zahraniční kanceláře CzechTrade Jihoafrická republika.
Zdroj: průzkum internetového portálu picodi.com
• Oblasti podnikání: Obchod | Služby