Zdroj: CzechTrade

Jihokorejská LG Uplus odhaluje nové služby umělé inteligence

LG Uplus Corp., třetí největší bezdrátový operátor v Jižní Koreji, v úterý 25. října představil své nové služby umělé inteligence (UI).

Jde o část dlouhodobé strategie transformace z tradičního telekomunikačního operátora na poskytovatele služeb digitální platformy. Jeho UI značka s názvem „ixi“ nabízí služby založené na UI pro předpovědi sportovních zápasů, zákaznická call centra, správu malých podniků a doporučení obsahu, uvádí LG Uplus.

Ilustrační fotografie

Sportovní fanoušci budou moci získat kurzy na všechny hry na nadcházejícím mistrovství světa v roce 2022 na platformě společnosti SPORKI, zatímco její callbot kontaktního centra pro umělou inteligenci (AICC) pomůže místním majitelům maloobchodů vyřizovat telefonáty zákazníků či vést účetnictví.

Služba AICC bude využívána také v zákaznickém centru LG Uplus, kde UI převede hlas na text, analyzuje dotaz a vyhledá nejlepší odpověď. Služba UI navíc pomůže zákazníkům LG Uplus vybrat televizní seriály, filmy a různé pořady na základě jejich preferencí a historie sledování.

Firma Altron dodává na Blízký východ odolné cloudové kontejnery

„Naše nová značka ,ixi‘ symbolizuje naši ambici změnit každodenní životy našich zákazníků pomocí našich služeb založených na UI a datech,“ řekl Hwang Kyu-byul, ředitel datové sekce společnosti (CDO). „Doufáme, že nová značka obohatí účast našich zákazníků na našich službách.“

Minulý měsíc společnost LG Uplus oznámila své plány na reorganizaci svých současných a budoucích klíčových služeb v rámci čtyř hlavních pilířů platformy zaměřených na témata životního stylu, zábavy, rodičovství a webu 3.0. Společnost také uvedla, že rozšíří své netelekomunikační obchodní portfolio tak, aby do roku 2027 představovalo až 40 % celkových tržeb.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí