Zdroj: CzechTrade

Jihokorejská SK Innovation předvede na CES nové baterie i pokročilé technologie recyklace plastů

Nová baterie SF jihokorejské společnosti byla vybrána za nejlepší inovaci na poli embedded technologies.

Společnost SK Innovation uvedla, že v lednu na americkém technologickém veletrhu představí produkty a technologie spojené s ekologickými inovacemi v oblasti sekundárních baterií, recyklace plastového odpadu a dalších pokročilých komponent.

Ilustrační fotografie

Energetická jednotka jihokorejské SK Group je mezi osmi přidruženými společnostmi SK, které se zúčastní Consumer Electronics Show (CES), významné mezinárodní akce spotřební elektroniky, která se bude konat v Las Vegas od 5. do 8. ledna. Výrobce baterií SK On představí baterii SF (Super Fast Battery) s vysokým obsahem niklu oficiálně pojmenovanou E556, používanou v elektrických vozidlech.

Baterie SF s obsahem niklu 83 procent dokáže ujet přes 400 kilometrů na jedno nabití a nabízí velmi rychlé nabíjení – 80 procent dobití za 18 minut. Průměrně to bývá 20 až 30 minut. Baterie SF se používá v Hyundai IONIQ 5 a Kia EV6.Solid Power, výrobce polovodičových baterií se sídlem v Coloradu, podporovaný SK Innovation, se připojí k jihokorejskému investorovi, aby představil svůj testovací produkt.

Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

SK IE Technology (SKIET), která vyrábí elektronické materiály, vystaví flexibilní krycí okno, materiál určený k nahrazení skla na ohebných displejích používaných u skládacích a rolovacích elektrických zařízení a vozidel. SKIET také předvede oddělovač lithium-iontových baterií, klíčovou součást baterií pro elektromobily.

SK Geocentric, chemická jednotka, která se zaměřuje na recyklaci plastového odpadu, představí jednosměrnou pásku (UD pásku), vysoce funkční kompozitní materiál vyrobený z termoplastické pryskyřice nasycené vlákny. Je považován za alternativu pro automobilové komponenty pro svou nízkou hmotnost a pevnost.

SK Geocentric se dále pochlubí výstavbou velkého klastru pro recyklaci plastů v Jižní Koreji v rámci přechodu na zelenou energii, kde bude umístěn závod na následné zpracování pyrolýzního oleje.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea, Soul.
Zdroj: Yonhap News

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Ostatní | Plasty a pryž
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí