Zdroj: CzechTrade

Jihokorejské ministerstvo průmyslu vidí v Evropském aktu o čipech prostor k vytvoření nových obchodních příležitostí

Evropský trh s polovodiči zůstane Jižní Koreji otevřený. Zákon se zaměří zejména na podporu evropských firem.

Chystaný Evropský akt o čipech od Evropské unie může vytvořit nové obchodní příležitosti pro jihokorejské výrobce materiálů, dílů a zařízení v polovodičovém průmyslu, ačkoli se očekává, že zintenzivní globální konkurence.

Ilustrační fotografie

Členské státy EU se dohodly na schválení zákona o čipech. Plánují vyčlenit 47,2 miliardy dolarů na podporu pro podnikové investice do zařízení na výrobu čipů, aby pomohly zvýšit evropskou výrobu polovodičů na 20 procent ze světové produkce ze současných 9 procent.

Návrh zákona čeká na konečné schválení Evropským parlamentem a členskými státy. „Zákon neobsahuje explicitní diskriminační klauzule vůči zahraničním firmám. Výrobní závody jihokorejských výrobců čipů se nenacházejí v zemích EU, proto je nepravděpodobné, že by na nás měl přímý dopad,“ uvedlo jihokorejské ministerstvo průmyslu.

ExportMag.cz: Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

Posílení výrobních kapacit v evropských zemí při oblasti výroby polovodičů způsobí ostrou konkurenci v odvětví. Evropská snaha o rozšíření výrobních zařízení čipů může pro jihokorejské výrobce materiálů, součástek a zařízení vytvořit více exportních příležitostí.

„Budeme bedlivě sledovat vývoj až ke konečnému schválení. Úzce komunikujeme s domácími výrobci čipů, abychom analyzovali jeho dopad na náš průmysl a hledali potřebné reakce,“ uvedlo ministerstvo a slíbilo, že bude tuto záležitost konzultovat s EU.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Oblasti podnikání: Investice | Ostatní
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí

Doporučujeme