Zdroj: CzechTrade

Jihokorejský Naver v červenci spustí vylepšenou platformu AI na bázi HyperCLOVA X

Jižní Korea se připojuje do soutěže o nejkvalitnější AI vyhledávání.

Největší jihokorejský portál Naver v červenci 2023 představí vylepšenou verzi hyperškálové platformy umělé inteligence HyperCLOVA X přizpůsobenou pro korejský jazyk. Naver se tak snaží udržet krok s globální konkurencí lingvistické umělé inteligence poháněné ChatGPT.

Ilustrační fotografie

HyperCLOVA X je nejnovější iterace HyperCLOVA. Spuštěná byla v roce 2021 a dokáže kombinovat data uživatelů se svým předchůdcem AI a poskytovat uživatelům přesnější odpovědi. Platforma je více orientovaná na korejské uživatele než jiné modely umělé inteligence založené na angličtině, jako globální senzace ChatGPT.

Podle společnosti Naver, která provozuje největší korejský vyhledávač a nabízí cloudové služby, e-mail a další internetové produkty, se AI učila z 6500krát více korejských dat než americký model vyvinutý společností Open AI.

Čipy a jízdní kola. V čem ještě exceluje malý velký Tchaj-wan?

Nový model umělé inteligence pomůže jednotlivcům, společnostem a zemím používat jejich přizpůsobené systémy umělé inteligence a vytvářet nové služby a obchodní příležitosti.

„Jsme připraveni připojit se ke globální vlně s technologií AI světové třídy,“ řekl Kim Yu-won, generální ředitel společnosti Naver Cloud, jednotky cloud computingu firmy Naver. „V Jižní Koreji vytvoříme globálně konkurenceschopný ekosystém umělé inteligence.“

Plán přišel, když se extrémní soutěž o AI vyhledávání zintenzivnil od spuštění ChatGPT koncem minulého roku, který ohromil svět svými podrobnými a výslovnými odpověďmi poháněnými velkým množstvím dat a výpočetních technik.

Velké jihokorejské IT firmy Naver a Kakao Corp. oznámily plány na zavedení vlastních verzí vyhledávacích služeb AI. Společnost Naver se spojila se společností Samsung Electronics, předním světovým výrobcem čipů, při vývoji polovodičových řešení šitých na míru pro hyperškálované modely umělé inteligence, aby urychlila zvládání masivního pracovního zatížení umělé inteligence.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí

Doporučujeme