Jihokorejský regulátor představil směrnici o platbách v aplikacích na světě

Jižní Korea je první zemí, která bude regulovat online obchody v aplikacích.

Jihokorejský telekomunikační regulátor představil směrnici, která má objasnit potenciální porušení revidovaného zákona zakazujícího provozovatelům obchodů, jako je Apple a Google, nutit vývojáře používat jejich platební systémy v aplikacích.

Ilustrační fotografie

Začátkem tohoto týdne vláda země schválila revizi výkonného dekretu zákona o telekomunikacích, který vstoupil v platnost v září. Jižní Korea se tak stala první zemí na světě, která zavedla taková omezení pro zásady účtování v aplikaci technologických gigantů

Podle pokynů zveřejněných korejskou komisí pro komunikaci (KCC) budou úřady určovat porušení provozovatelů obchodů na základě několika kritérií, včetně toho, zda mají vývojáři aplikací svobodu zvolit si preferovaný platební systém aplikací.

KCC rovněž určí, zda provozovatelé obchodů poškozují spotřebitelský prospěch nebo brání spravedlivé hospodářské soutěži.

Regulátor uvedl, že zákon o aplikacích se pravděpodobně bude vztahovat na provozovatele obchodů s aplikacemi s tržbami alespoň 100 miliard wonů (81,6 milionu dolarů) v předchozím fiskálním roce a denním průměrem alespoň jeden milion uživatelů, což zahrnuje jak Google, tak Apple.

Podle nového dekretu budou muset provozovatelé obchodů s aplikacemi platit až 2 procenta ze svých příjmů, pokud donutí vývojáře používat vlastní platební systémy v aplikacích, a 1 procento za zpoždění při kontrole aplikací. Nová exekuční vyhláška vstoupila v platnost v půli března.

Zákon o platbách v aplikacích přišel v době rostoucí celosvětové kontroly společností Google a Apple, které si udržují silnou kontrolu nad mobilními ekosystémy, protože po vývojářích v jejich obchodech s aplikacemi vyžaduje, aby používali jejich vlastní platební systémy, které si účtují poplatky až 30 procent, když uživatelé nakupují digitální zboží v aplikacích.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí