Jihokorejský Samsung přišel s prototypem obnovitelné toalety pro nadaci Billa a Melindy Gatesových

Společnost Samsung Electronics s nadací Bill & Melinda Gates Foundation úspěšně dokončily vývoj prototypu toalety pro nejchudší komunity světa. 

V obnovitelné toaletě je pevný odpad dehydratován, vysušen a spálen na popel, zatímco tekutý odpad je zpracován procesem biologického čištění.

Ilustrační fotografie

Jihokorejský technologický gigant uspořádal závěrečný ceremoniál v Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT), jeho výzkumné a vývojové pobočce, v Suwonu, jižně od Soulu, pro projekt Reinvent the Toilet (RT), na kterém se podílel poslední tři roky na žádost nadace. 

Institut SAIT nedávno dokončil vývoj základních technologií pro toaletu a vyvinul prototyp pro použití v domácnosti, kdy je toaleta energeticky úsporná s možností čištění odpadních vod. 

RT Challenge byl zahájen v roce 2011 programem Water, Sanitation & Hygiene v rámci nadace Gates s cílem vytvořit inovativní řešení, která mohou chránit lidi a komunity před patogeny přenášenými lidským odpadem a umožnit vládám poskytovat skutečně inkluzivní hygienické služby, které zasahují do nejchudších komunit. 

Revoluce proti plastům. Startup Refork vyvinul rozložitelné příbory

Místopředseda Samsung Electronics Lee Jae-yong se podle Samsungu podělil o výsledky projektu s Billem Gatesem, když Gates minulý měsíc navštívil Soul. Na schůzce Lee slíbil, že bude i nadále směrovat technologie Samsungu k pomoci při řešení výzev, kterým lidstvo čelí. 

Samsung uvedl, že plánuje poskytnout licence na patenty týkající se projektu rozvojovým zemím během fáze komercializace, aniž by dostával licenční poplatky.

Více než 3,5 miliardy lidí na celém světě žije s nedostatečnou sanitací a hygienou, které byly podle nadace zodpovědné za více než půl milionu úmrtí dětí mladších 5 let na průjmy v roce 2016.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

• Oblasti podnikání: Voda, odpady a životní prostředí
• Teritorium: Asie | Korejská republika | Zahraničí