Jip a Janneke za oceánem

Nizozemský gigant míří do USA a Kanady

Jip a Janneke, nejznámější nizozemská dětská knížka pro děti z 50. let minulého století a symbol nizozemského kulturního dědictví, se pomalu připravuje na transkripci jmen a názvů.
Proč?
Nizozemský gigant HEMA, založení roku 1926 s pobočkami v Belgii, Německu, Velké Británii, Francii i Dubaji s obratem 1,4 miliard EUR, oznámil svou expanzi na americký a kanadský trh, prostřednictvím své dohody s koncernem Walmart. Právě prostřednictvím on-line prodejen tohoto řetězce bude mít nizozemská společnost vlastní mini e-shop s názvem Hema Amsterdam. „Jsme extrémně hrdí na naši spolupráci s Walmart, největším prodejcem na světě“, prohlásil Tjeerd Jegen, výkonný ředitel koncernu.
Nizozemská společnost změnila v loňském roce majitele – převzal ji podnikatel Marcel Boekhoorn a došlo k zásadním změnám ve výdajích a finanční politice. Na příklad, počet členů vedení společnosti bylo zmenšeno na polovinu ve jménu investic ne do blaha managementu, ale finanční stability svých zaměstnanců. HEMA totiž vyšla vstříc odborům a minulý měsíc zvýšila nástupní mzdy nových zaměstnanců na možné maximum. Společnost tak následuje výzev vládního šéfa Marka Rutte, který opakovaně upozorňuje na nerovnosti mezi růstem odměn pro manažery a zaměstnance (viz náš příspěvek v červnových novinkách).

Zdroj: www.nos.nl
Sestavil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Benelux

Pravidelné novinky e-mailem