Zdroj: CzechTrade

Jižní Afrika patří mezi nejlepší kryptozemě

Globální studie CoinJournalu zařadila Jihoafrickou republika na 10. místo nejúspěšnějších kryptozemí světa. 

Kritérii jsou počet krypto startupů, investičních společností zapojených do krypto, odhadovaných realizovaných zisků a počtu vlastníků kryptoměn. CoinJournalu vychází z údajů dostupných k listopadu roku 2022.

Ilustrační fotografie

Kryptoměny byly v posledním desetiletí nejrychleji rostoucím odvětvím a povědomí o nich se v Jižní Africe zvyšuje. Až 86 % dospělých Jihoafričanů slyšelo o kryptoměnách, což je meziroční nárůst o 20 %. Průzkum dále zjistil, že většina vlastníků jihoafrických kryptoměn je ve věkové skupině 18 až 44 let (83 %). Asi 46 % vlastníků kryptoměn disponuje kryproaktivy ve výši 10 tisíc randů a 12 % jich vlastní více než 100 tisíc randů. Dominantní kryptoměnou je bitcoin. Vlastní jej 79 % Jihoafričanů, dále je ethereum (45 %) a Ripple (28 %). Více než 50 % Jihoafričanů uvedlo, že kryptoměny aktivně používá k nákupům.

Přestože jsou lidé ohledně investování do kryptoměn stále opatrní, podle studie vlastní kryptoměnu 7,7 milionu Jihoafričanů, což představuje 12,5 % populace. Jihoafrická vláda loni v prosinci označila kryptoměnu v zemi jako globální měnu a také se k ní tak z legislativního hlediska přistupuje. Poskytovatelé služeb kryptoaktiv jsou odpovědné instituce.

Žebříček TOP 10 zemí: USA, UK, Německo, Francie, Vietnam, Austrálie, Kanada, Jižní Korea, Japonsko, Jižní Afrika.

Zpracoval kolektiv pracovníků ZK CzechTrade v Jihoafrické republice.
Zdroj: businesstech.co.za

• Oblasti podnikání: Investice | Investiční celky | Obchod

Doporučujeme